Sort by
  • Groot and the Great Prophecy

    ★★★★

  • Groot's Sweet Treat

    ★★★½

  • Groot's Snow Day

    ★★★

  • Groot Noses Around

    ★★½

  • Are You My Groot?

    ★★★

  • Zom 100: Bucket List of the Dead

    ★★½

  • Unknown: Cosmic Time Machine

    ★★★½

  • Unknown: Cave of Bones

    ★★★½

  • Bird Box Barcelona

    ★★½

  • Unknown: Killer Robots

    ★★★½

  • Unknown: The Lost Pyramid

    ★★★

  • Secret Invasion

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Miraculous: Ladybug & Cat Noir, The Movie

  • Extraction 2

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Wild Life

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Chris Rock: Selective Outrage

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

    ★★

  • You People

    ★★½

  • JUNG_E

    ★★½

  • The Subtle Art of Not Giving a F*ck

    ★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Troll

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★★

  • Saving Venice

  • A Trip to Infinity

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Drifting Home

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Isöken

  • Barbarian

    ★★★★

  • Me Time

    ★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Fall

    ★★★

  • Office Invasion

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

  • Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Prey

    ★★★★

  • Magnum Opus

  • The Gray Man

    ★★★

  • Blasted

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vesper

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Explorer: The Deepest Cave

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½