Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Entrails of a Virgin

Entrails of a Virgin

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Days

Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Burning

The Burning

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blacula

Blacula

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mothra

Mothra

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Impossible Voyage

The Impossible Voyage

1904
×
Edit this entry  
30
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1902
×
Edit this entry  
29
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
Edit this entry  
28
Joan of Arc

Joan of Arc

1900
×
Edit this entry  
28
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★½
Edit this entry  
26
April Story

April Story

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonderful Paradise

Wonderful Paradise

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Mad God

Mad God

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
jigoku-no-hanazono ~Office Royale~

jigoku-no-hanazono ~Office Royale~

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
It's a Summer Film!

It's a Summer Film!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry