Sort by
  • Luther: The Fallen Sun

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★½

  • The Five Devils

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Neptune Frost

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • Cow

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★

  • Saloum

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★