Layth has logged 15 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Housebound

Housebound

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry