Sort by

Layth has logged 125 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kidnap

Kidnap

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Glacier

Blood Glacier

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Strayed

Strayed

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Uncaged

Uncaged

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snatched

Snatched

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Officer Downe

Officer Downe

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Headshot

Headshot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry