Sort by
  • Challengers

  • The Idea of You

    ★★★½

  • Drive-Away Dolls

    ★★

  • Wonka

    ★★★★★

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★

  • The Book of Clarence

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★½

  • The Unbinding

    ★★★

  • Dicks: The Musical

    ★★½

  • Housekeeping for Beginners

    ★★★★

  • Ryuichi Sakamoto | Opus

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★

  • Saltburn

    ★★

  • Barbie

    ★★★

  • John Early: Now More Than Ever

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Perfect Days

    ★★★★

  • The Randall Scandal: Love, Loathing, and Vanderpump

    ★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • The Sweet East

    ★★★★

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • Clock

    ★★★

  • Air

    ★★

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Problemista

    ★★★★

  • Pennies from Heaven

    ★★★★★

  • Cora Bora

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • It Lives Inside

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Love to Love You, Donna Summer

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★½

  • Nam June Paik: Moon Is the Oldest TV

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • The Persian Version

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Do Revenge

    ★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • Emily

    ★★★★

  • Amanda

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Me Time

    ½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★★★

  • Scarlet

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★