Sort by

Shane has logged 126 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Circus Maximus

Circus Maximus

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry