Sort by

Lawrence has logged 42 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
River

River

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Herself

Herself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jasper Jones

Jasper Jones

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry