Sort by

flor 🦋 has logged 180 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fireworks

Fireworks

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kelly + Victor

Kelly + Victor

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry