kj has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Twins

The Twins

2021
×
Edit this entry  
30
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Edit this entry  
30
The Duel

The Duel

2021
×
Edit this entry  
30
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Edit this entry  
28
Notorious Nick

Notorious Nick

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Horimiya

Horimiya

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Respeto

Respeto

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry