Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
25
An Inconvenient Love

An Inconvenient Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Phoenix: Ti Amo Speciale

Phoenix: Ti Amo Speciale

×
Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Soltero

Soltero

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bukas Na Lang Kita Mamahalin

Bukas Na Lang Kita Mamahalin

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Moments in a Stolen Dream

Moments in a Stolen Dream

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
28
100

100

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Alone/Together

Alone/Together

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Annie

Annie

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Family Matters

Family Matters

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Deleter

Deleter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★
Edit this entry  
30
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Partners in Crime

Partners in Crime

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry