Sort by
  • Totally Killer

    ★★★

  • After Everything

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Through My Window: Across the Sea

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • My Fault

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Beautiful Disaster

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Perfect Addiction

    ★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★

  • After Ever Happy

  • Wedding Season

    ★★★

  • Persuasion

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Crush

    ★★★

  • The Bubble

    ½

  • Moonshot

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Into the Wind

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Through My Window

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The 355

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Time Is Up

    ½

  • After We Fell

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★