Sort by

Laurie has logged 42 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
Read the review Edit this entry  
30
Junk Films

Junk Films

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
Edit this entry  
29
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Sister of Ursula

The Sister of Ursula

1978
×
★★½
Edit this entry  
28
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
Edit this entry  
25
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Dorks & Damsels

Dorks & Damsels

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Himiko

Himiko

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Witchery

Witchery

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madman

Madman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Mark of the Devil

Mark of the Devil

1970
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Man Who Stole the Sun

The Man Who Stole the Sun

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mansion of the Living Dead

Mansion of the Living Dead

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nothing Lasts Forever

Nothing Lasts Forever

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Runaway Nightmare

Runaway Nightmare

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone with the Pope

Gone with the Pope

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
10
Death Warrior

Death Warrior

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tango of Perversion

Tango of Perversion

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Goodbye Uncle Tom

Goodbye Uncle Tom

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Emanuelle and the Last Cannibals

Emanuelle and the Last Cannibals

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★★
Edit this entry  
06
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★
Edit this entry  
04
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Dog

White Dog

1982
×
Edit this entry  
03
Hyena

Hyena

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Edit this entry