Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Kill Them All and Come Back Alone

Kill Them All and Come Back Alone

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Autopsy

Autopsy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mail Order Murder: The Story Of W.A.V.E. Productions

Mail Order Murder: The Story Of W.A.V.E. Productions

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
Exorcism's Daughter

Exorcism's Daughter

1971
×
★★½
Edit this entry  
18
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shatter Dead

Shatter Dead

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Murder Mansion

Murder Mansion

1972
×
★★★½
Edit this entry  
09
Crazy Desires of a Murderer

Crazy Desires of a Murderer

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blood In The Streets: The Quinqui Film Phenomenon

Blood In The Streets: The Quinqui Film Phenomenon

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
El pico 2

El pico 2

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hard

Hard

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Ghost

The Ghost

1963
×
★★★★
Edit this entry  
02
Damned in Venice

Damned in Venice

1978
×
★★★½
Edit this entry  
01
Survey Map of a Paradise Lost

Survey Map of a Paradise Lost

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★★½
Edit this entry  
01
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Skinny Tiger, Fatty Dragon

Skinny Tiger, Fatty Dragon

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Grave

The Grave

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
The Unknown Man of Shandigor

The Unknown Man of Shandigor

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sinistre

Sinistre

1994
×
★★½
Edit this entry  
28
The Green Archer

The Green Archer

1961
×
★★★
Edit this entry  
28
Arabella: Black Angel

Arabella: Black Angel

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Duel

Duel

1971
×
★★★
Edit this entry  
27
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Two Small Bodies

Two Small Bodies

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vampire Killer Barbys

Vampire Killer Barbys

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Dirty Mary Crazy Larry

Dirty Mary Crazy Larry

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Age of Insects

The Age of Insects

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Slither

Slither

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Electra Glide in Blue

Electra Glide in Blue

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Demonia

Demonia

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★
Edit this entry