• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Sirens

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

  • NJPW Wrestle Kingdom 16: Night 2

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • The Taking

    ★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Grandmother

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dashcam

    ★★★★

  • Earwig

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Inexorable

    ★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★

  • Mystery Spot

    ★★½

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★½

  • Crabs!

    ★½

  • Boiling Point

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Boulevard! A Hollywood Story

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • King Knight

    ★★★½

  • Bull

    ★★★½

  • Hinterland

    ★★★★

  • She Will

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Demonic

    ★★½

  • Devilsdorp

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½