Sort by

lauren has logged 322 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Big Man

Little Big Man

1970
×
★★½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry