Sort by

lauren has logged 201 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Troy

Troy

2004
×
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read prior review Edit this entry  
23
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★½
Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frozen in Love

Frozen in Love

2018
×
½
Edit this entry  
05
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry