Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Inside

Inside

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Champions

Champions

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hairspray

Hairspray

2007
×
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Marlowe

Marlowe

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
02
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry