Sort by

lauren has logged 240 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Read the review Edit this entry