Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
21
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Close

Close

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Emily

Emily

2022
×
★★
Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Edit this entry  
19
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Edit this entry  
08
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry