• Bo Burnham: Inside

  • Halston

  • The Woman in the Window

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Get the Grift

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ride or Die

  • Why Did You Kill Me?

  • Bad Trip

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Coming 2 America

  • Moxie

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Yearly Departed

  • Death to 2020

  • News of the World

  • Wonder Woman 1984

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

  • The Prom

  • The Stand In

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

  • Canvas

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • October 17th 2020

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

  • Hubie Halloween

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

  • Observation 1

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Supernova

    ★★★★

  • Coven

    ★★★½

  • Obelisk

  • We Are Who We Are

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • All Together Now

  • Hating Peter Tatchell

  • Who are you?

    ★★★½

  • Giver of Light

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Irresistible

  • Mae West: Dirty Blonde

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★