Sort by

lauren has logged 332 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meltdown

Meltdown

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Loneliest Robot in Great Britain

The Loneliest Robot in Great Britain

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Misandrists

The Misandrists

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry