LastCubScout has logged 30 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cobra

Cobra

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Where Have All the People Gone

Where Have All the People Gone

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Open Road

The Open Road

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Yellow Handkerchief

The Yellow Handkerchief

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rafferty and the Gold Dust Twins

Rafferty and the Gold Dust Twins

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eve of Destruction

Eve of Destruction

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Stingray

Stingray

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vanquish

Vanquish

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wheels of Fortune

Wheels of Fortune

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The World's Fastest Indian

The World's Fastest Indian

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sunday Drive

Sunday Drive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Texas Dynamite Chase

The Great Texas Dynamite Chase

1976
×
★½
Read the review Edit this entry