Erika has logged 28 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Serena

Serena

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World Made Straight

The World Made Straight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead Stories

Eraserhead Stories

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Exit

Exit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brothers

Brothers

2009
×
★½
Read the review Edit this entry