Erika has logged 514 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Concussion

Concussion

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pan

Pan

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Point Break

Point Break

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Edit this entry  
08
Pina

Pina

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Biggie & Tupac

Biggie & Tupac

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★½
Edit this entry