• In The Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Nobody

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Quo vadis, Aida?

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I Blame Society

  • Some Kind of Heaven

  • Soul

  • Saint Maud

  • Hope

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Climb

    ★★★★★

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★★

  • Hal

    ★★★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • Sky Ladder: The Art of Cai Guo-Qiang

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Mother of George

    ★★★★★

  • Man on the Moon

  • Dead Ringers

  • Ishtar

  • Sid & Nancy

  • 8 Million Ways to Die

  • Blood Simple

  • Rumble Fish

    ★★★★★

  • Betrayal

  • Lookin' to Get Out

  • Ragtime

  • An American Werewolf in London

  • Second-Hand Hearts

  • Dressed to Kill

    ★★★★★

  • Malibu High

  • Quintet

  • Autumn Sonata

    ★★★★★

  • The Silent Partner

    ★★★★★

  • I Wanna Hold Your Hand

    ★★★★★

  • Coming Home

    ★★★★★

  • Short Eyes

  • The Ascent

  • Brothers

  • Bound for Glory

  • Car Wash

    ★★★★★

  • Sweet Revenge

  • Face to Face

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Cría cuervos…

    ★★★★★

  • Sheila Levine is Dead and Living in New York

    ★★★★

  • Cooley High

    ★★★★★

  • Nashville

    ★★★★★

  • Rosebud

  • The Towering Inferno

  • Yudie

  • A Woman Under the Influence

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Detail

    ★★★★★

  • The Day of the Jackal

    ★★★★★

  • Steambath

  • The Offence

    ★★★★★

  • Cries and Whispers

  • Betty Tells Her Story

    ★★★★★

  • Cancel My Reservation

  • The Getaway

    ★★★★★

  • Another Nice Mess