• Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Vigil

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Superhost

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • False Positive

  • Time

    ★★★★★

  • The Retreat

    ★★★

  • Seance

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Power

    ★★★★

  • Horror in the High Desert

    ★★★★½

  • Howard’s Mill

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Don't Tell a Soul

    ★★★½

  • Come Play

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Initiation

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★

  • The Boy Behind the Door

    ★★★

  • Violation

    ★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • Come True

    ★★★½

  • Triggered

    ★★

  • The Owners

    ★★★½

  • Lucky

    ★½

  • Escape: Puzzle of Fear

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Follow Me

    ★★★

  • Hunted

    ★★★★

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★★

  • Awoken

    ★½

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Alone

    ★★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Becoming

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Spree

    ★★

  • Amulet

    ★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Tailgate

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Countdown

    ★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ravage

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • 7500

    ★★★½