• Venom: Let There Be Carnage

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Midnight Mass

  • Birds of Paradise

  • The Starling

  • Dune

  • Cinderella

  • He's All That

  • The Voyeurs

  • Free Guy

  • Cruella

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Your Eyes Tell

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Old Ways

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Enola Holmes

  • Run Hide Fight

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Theatre: A Love Story

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Sputnik

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★★

  • Equinox

  • All the Bright Places

  • The Intruder

    ★★½

  • Emma.

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Zombieland: Double Tap

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Burning Ghost

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Innocent Witness

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • 37 Seconds

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World