Sort by

Lara has logged 28 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hunted

Hunted

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Victim

Victim

1961
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Public Hero Number 1

Public Hero Number 1

1935
×
★★½
Edit this entry  
24
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King and Country

King and Country

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raffles

Raffles

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Crazy

Love Crazy

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Young in Heart

The Young in Heart

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Greene Murder Case

The Greene Murder Case

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Life in the Universe

Last Life in the Universe

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tabu

Tabu

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Wind

Black Wind

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry