Sort by

Lara has logged 267 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
30
Go for It

Go for It

1983
×
Edit this entry  
27
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
24
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Edit this entry  
23
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
15
Erasing Frank

Erasing Frank

2021
×
Edit this entry  
13
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
09
Next Door

Next Door

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wild Roots

Wild Roots

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
16
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
Edit this entry  
13
Beware of a Holy Whore

Beware of a Holy Whore

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
08
Martha

Martha

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Despair

Despair

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
That Most Important Thing: Love

That Most Important Thing: Love

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spasmo

Spasmo

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
25
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★★★
Edit this entry  
30
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Color of Paradise

The Color of Paradise

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Sleeping Tiger

The Sleeping Tiger

1954
×
★★½
Edit this entry  
31
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Darling

Darling

1965
×
★★★½
Edit this entry  
28
Libel

Libel

1959
×
★★★★
Edit this entry  
27
9 Souls

9 Souls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lusty Men

The Lusty Men

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Accident

Accident

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Offside

Offside

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry