Sort by

lari has logged 109 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Drifting Home

Drifting Home

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Red Bear

A Red Bear

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Red Bear

A Red Bear

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Más respeto que soy tu madre

Más respeto que soy tu madre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Am I Beautiful?

Am I Beautiful?

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Construcción de una ciudad

Construcción de una ciudad

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Initials S.G.

Initials S.G.

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★½
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Help!

Help!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where Are You, João Gilberto?

Where Are You, João Gilberto?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bios: Mercedes Sosa

Bios: Mercedes Sosa

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bios: Luis Alberto Spinetta

Bios: Luis Alberto Spinetta

×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bios: Charly Garcia

Bios: Charly Garcia

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Photographer: Murder in Pinamar

The Photographer: Murder in Pinamar

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Traitors

The Traitors

1973
×
★★★
Edit this entry  
10
Bad Roads

Bad Roads

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Round Number

The Round Number

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry