Sort by

lardsickles has logged 38 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Clique

The Clique

2008
×
★★
Edit this entry  
30
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★½
Edit this entry  
29
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Barbie & Her Sisters in the Great Puppy Adventure

Barbie & Her Sisters in the Great Puppy Adventure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★
Edit this entry  
18
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Barbie: A Fairy Secret

Barbie: A Fairy Secret

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Accidentally Engaged

Accidentally Engaged

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Summer in the Vineyard

Summer in the Vineyard

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Barbie: Star Light Adventure

Barbie: Star Light Adventure

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie Video Game Hero

Barbie Video Game Hero

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie as the Island Princess

Barbie as the Island Princess

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbie: The Pearl Princess

Barbie: The Pearl Princess

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry