lara has logged 15 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry