• Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Last Case

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • 3 A.M.

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Depois da Meia Noite

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Spree

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Ema

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Swallow

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Wounds

    ★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★