Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Black Mirror: Demon 79

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Beyond the Sea

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • To Catch a Killer

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ½

  • The Menu

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • And Just Like That… The Documentary

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Jacuzzi

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Titane

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★½

  • All of This Unreal Time

    ★★★★★

  • Do You Exist?

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • i am doll parts

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Fruity

  • SH+IQ

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • The Undoing

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca