• Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • When Nirvana Came To Britain

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ted Alexandro: CUT/UP

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Ted Alexandro: Stay At Home Comedian

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Tesla

    ★★½

  • The Evening Hour

    ★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Getting Stoned with Caveh

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Duck Duck

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Show About The Show - S2

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Blood Machines

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★

  • The Day Shall Come

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★