• Scream

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Miracle Valley

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Clickbait

    ★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Dr. Death

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • False Positive

    ★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • John Wayne Gacy: Devil in Disguise

    ★★★★

  • Safer at Home

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Crime Scene

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Itchy Fingers

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Eat Wheaties!

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Final Account

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Materna

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½