Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twitches

Twitches

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
Edit this entry  
26
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry