Sort by

landon has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry