Sort by

landon has logged 130 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry