• Kate

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • I Am All Girls

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Sentinelle

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Stylist

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Reckoning

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • Clapboard Jungle

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Fulci for Fake

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • A Serial Killer's Guide to Life

  • Dark Encounter

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Deeper You Dig

  • Jesus Shows You the Way to the Highway