Sort by

Landen has logged 55 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rubber

Rubber

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry