Sort by

Landen has logged 168 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ouija

Ouija

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Most Likely to Die

Most Likely to Die

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jeruzalem

Jeruzalem

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry