Sort by

Lance has logged 511 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pokémon: The Rise of Darkrai

Pokémon: The Rise of Darkrai

2007
×
Edit this entry  
31
Pokémon: Zoroark - Master of Illusions

Pokémon: Zoroark - Master of Illusions

2010
×
Edit this entry  
30
Islands. Larisa Shepitko

Islands. Larisa Shepitko

2012
×
Edit this entry  
30
Larisa

Larisa

1980
×
Edit this entry  
30
The Homeland of Electricity

The Homeland of Electricity

1967
×
Edit this entry  
30
The Ascent

The Ascent

1977
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Professional

The Professional

1981
×
★½
Edit this entry  
30
Texas Across the River

Texas Across the River

1966
×
Edit this entry  
30
The Widow Couderc

The Widow Couderc

1971
×
Edit this entry  
30
The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

1969
×
Edit this entry  
30
Farewell, Friend

Farewell, Friend

1968
×
Edit this entry  
30
Diabolically Yours

Diabolically Yours

1967
×
Edit this entry  
29
Someone is Bleeding

Someone is Bleeding

1974
×
Edit this entry  
29
The Hearts of Age

The Hearts of Age

1934
×
Edit this entry  
29
The Steel Road

The Steel Road

1929
×
Edit this entry  
29
Beloved Enemy

Beloved Enemy

1936
×
Edit this entry  
29
The Real Glory

The Real Glory

1939
×
Edit this entry  
29
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★½
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Edit this entry  
24
Chang: A Drama of the Wilderness

Chang: A Drama of the Wilderness

1927
×
Edit this entry  
24
Running Against the Wind

Running Against the Wind

2019
×
Edit this entry  
24
The Fall of the Romanov Dynasty

The Fall of the Romanov Dynasty

1927
×
★★½
Edit this entry  
24
Tevye

Tevye

1939
×
Edit this entry  
24
Salvador

Salvador

1986
×
Edit this entry  
24
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
Edit this entry  
24
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
Edit this entry  
24
The Day We Died

The Day We Died

2020
×
Edit this entry  
24
Film

Film

×
Edit this entry  
24
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
Edit this entry  
24
Devi

Devi

1960
×
Edit this entry  
22
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gasman

Gasman

1998
×
Edit this entry  
22
Kill the Day

Kill the Day

1996
×
Edit this entry  
22
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
Edit this entry  
16
Carrie

Carrie

1976
×
Edit this entry  
16
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
16
Aniara

Aniara

2018
×
Edit this entry  
15
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
Edit this entry  
14
La Strada

La Strada

1954
×
★★
Edit this entry  
13
Habit

Habit

2021
×
Edit this entry  
01
Married by Christmas

Married by Christmas

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★
Edit this entry  
30
The Bride Wore Black

The Bride Wore Black

1968
×
Edit this entry  
28
The Christmas Calendar

The Christmas Calendar

2017
×
Edit this entry