Sort by

Lance has logged 64 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cry Danger

Cry Danger

1951
×
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Gamer

Gamer

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

2017
×
Edit this entry  
22
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Jim Jefferies: Freedumb

Jim Jefferies: Freedumb

2016
×
Edit this entry  
22
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
Edit this entry  
22
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Silence

Silence

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
Read the review Edit this entry  
17
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cosmos

Cosmos

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Kill Me Three Times

Kill Me Three Times

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Lawless

Lawless

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Rupert

The Great Rupert

1950
×
Read the review Edit this entry  
14
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
War Story

War Story

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wat's Pig

Wat's Pig

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
So You Want To Be A Pirate!

So You Want To Be A Pirate!

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Army of One

Army of One

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Caillou's Holiday Movie

Caillou's Holiday Movie

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Urge

Urge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Banksy Does New York

Banksy Does New York

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Magician: The Astonishing Life and Work of Orson Welles

Magician: The Astonishing Life and Work of Orson Welles

2014
×
Edit this entry  
10
The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother

The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Haunted Honeymoon

Haunted Honeymoon

1986
×
½
Edit this entry  
10
Unrelated

Unrelated

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Archipelago

Archipelago

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Exhibition

Exhibition

2013
×
Edit this entry  
08
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Rocky V

Rocky V

1990
×
½
Edit this entry  
08
Rocky III

Rocky III

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
So Undercover

So Undercover

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Therapy for a Vampire

Therapy for a Vampire

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★½
Edit this entry