Lana has logged 34 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jawline

Jawline

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
23
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry