Sort by
  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

    ★★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Bros

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Navalny

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Bitch Who Stole Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½