Sort by

A has logged 59 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shack

The Shack

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Native Son

Native Son

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry