• Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Leyla Everlasting

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Love, Spells and All That

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Undone

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Money Trap

    ★★★★

  • One Love

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Greta

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Hadi Be Oğlum

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★★★

  • Butterflies

    ★★★★★

  • Arif V 216

    ★★★

  • In the Family

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Flatliners

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • Stronger

    ★★★½

  • American Assassin

    ★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★