Sort by

jen has logged 38 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Maid

The Maid

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pigsty

Pigsty

1969
×
Read the review Edit this entry  
05
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sybil

Sybil

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry